Lidé

Bc. Adéla Linhartová

Autorka projektu a zodpovědná osoba

Vystudovala sociologii a sociální antropologii a nyní dokončuje magisterské studium sociální práce na Fakultě sociálních studií MU v Brně. Současně pracuje jako lektorka primární prevence na základních a středních školách a věnuje realizaci projektu Jinej svět. Osobní zkušenost se ztrátou maminky, která zemřela v jejích sedmnácti letech na rakovinu, jí později přivedla na myšlenku vytvořit internetové stránky s diskuzním fórem pro děti a mladé lidi, kterým zemřel blízký člověk.

Proč jsem se rozhodla realizovat projekt Jinej svět?

Z vlastní zkušenosti vím, jak je ztráta milovaného člověka nepopsatelně těžká a pro toho, kdo jí neprožil, i obtížně představitelná. Věřím, že možnost sdílet svoje pocity, těžkosti a obavy s někým, kdo prožívá nebo prožil podobnou bolest a může nám v mnoha věcech rozumět, má velký smysl a může skutečně pomoci – zvlášť dětem a mladým lidem.

Bc. Kateřina Prokopová, DiS.

Vystudovala Charitativní a sociální práci na Univerzitě Palackého a zároveň studovala tento obor na CARITAS – vyšší odborné škole sociální v Olomouci. Nyní studuje magisterský navazující obor Sociální práce na MU v Brně. Zároveň se věnuje osobní asistenci u osob s postižením a práci se seniory. Hlavní cíl své práce vidí v pomoci lidem, že jim může být nápomocná v jejich často nelehkých životních osudech a může jim pomáhat hledat a navracet radost ze života. Motto: Nikdy se nevzdávej!

Proč pracuji pro Jinej svět?

Nabídku spolupráce s Jiným světem jsem přijala především proto, že mám možnost se dozvídat nové informace a prakticky je předávat dál. Smrt a truchlení patří v České republice stále k tématům, kterých se lidé bojí a často nevědí, jak se k pozůstalým chovat. I to je důvod, proč pracuji v Jiným světě, protože bych ráda tuto „hradbu“ pomohla zbourat. A také bych chtěla, aby naše práce pomáhala všem, kteří potřebují oporu, pochopení nebo jen pocit, že na to všechno nejsou úplně sami.

Bc. Jana Strnadová

Jmenuji se Jana a jsem obyčejná holka z Vysočiny. Do tohoto projektu jsem se zapojila, protože mám osobní zkušenost s touto problematikou a vím, že ztráta někoho blízkého je velice nepříjemná zkušenost, které se nelze ubránit. Protože ráda pomáhám jakýmkoliv způsobem druhým lidem, vybrala jsem si jako studijní obor Sociální práci na MU v Brně.

Ve volném čase hraji v ochotnickém divadle, jezdím na in -linech, na lyžích, a ráda se podívám na nějaký film anebo si přečtu zajímavou knížku.

Byla bych ráda, kdyby naše stránky pomohly všem, kteří přišli o někoho blízkého a neví si s touto situací rady.

Bc. Jitka Sunková

Ahoj, mé jméno je Jitka a v současné době studuji humanitní obor na MU v Brně. Jsem šťastná optimistka, která se řídí heslem: ,,Žít a užít si život naplno". Jediná věc, která mi v tomto žití brání je smutek, proti kterému je potřeba se bránit. A jak se bráním já? Scházím se s přáteli, rodinou, chodím na výlety do přírody, čtu si, hraju na kytaru, běhám, jezdím na kole…

…a doufám v lepší zítřky.

Bc. Josef Navrátil

Bakalářské studium sociální práce ve veřejné správě jsem absolvoval na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a nyní dokončuji magisterské studium sociální práce na MU v Brně. Tento obor jsem si vybral proto, že rád pracuji a komunikuji s lidmi.
Ve svém volném čase se angažuji v ochotnickém divadle a jsem skupinovým vedoucím organizace Pionýr Luka nad Jihlavou, v rámci níž pořádáme letní tábory a různé další akce během roku. Mám tedy k dětem a mládeži všeobecně blízko a snažím se proto pomáhat a být jim prospěšný.
I to byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl zapojit do práce pro Jinej svět. Dále je to možnost naučit se novým věcem a získat nové zkušenosti a praxi. A v neposlední řadě proto, že jsme parta fajn lidí, kteří chtějí pomáhat :-)

Myslím, že děti a mladí lidé truchlí a prožívají ztrátu blízkého člověka jinak než dospělí, proto je potřeba jim věnovat pozornost.

Mgr. Zdeňka Dohnalová, Ph.D.

Vystudovala religionistiku a pedagogiku na Filozofické fakultě MU (mgr.) a sociální politiku a sociální práci na Fakultě sociálních studií MU (Ph.D.).

„Proč pracuju pro Jinej svět? “

Práce pro Jinej svět pro mě znamená dát alespoň částečný smysl ztrátám, které mě v životě potkaly.