Kdo jsme…

Především jsme tým mladých lidi, povětšinou studentů sociální práce, kteří chtějí dětem a mladým lidem v tak těžké situaci, jakou ztráta blízké osoby bezesporu je, ukázat, že ve svém trápení nejsou sami – že jsou tu lidé, kteří prožívají něco podobného a lidé, kteří jsou připraveni naslouchat a podat pomocnou ruku.

… a jak to všechno začalo?

Od prvního nápadu až po vytvoření těchto webových stránek s diskuzním fórem uplynul téměř přesně jeden rok. Během této doby vznikl návrh celého projektu a postupně se utvořil náš tým. První (nejen) finanční podporu jsme získali od Jitky Ševčíkové a Jaroslava Duška (z benefičního představení Čtyři dohody) a dozvěděli jsme se o grantovém programu Think Big Nadace O2 (XXX) určenému mladým lidem, kteří mají nezrealizovaný nápad či projekt.

Do programu jsme se přihlásili, byli v něm úspěšní a získali tak dostatek prostředků pro realizaci celého projektu, který jsme nazvali „ Jinej svět“, s podtitulem „Svět nás všech“. Během podzimu a zimy 2011 jsme pracovali na podobě webových stránek, jak je teď můžete vidět i Vy. V té době už nás napadalo mnoho dalších myšlenek na rozšíření či vylepšení stávajícího projektu a rozhodli jsme se založit vlastní neziskovou organizaci, které jsme ponechali název Jinej svět.

Doufáme a usilovně pracujeme na tom, aby tyto stránky byly prospěšné těm, kterým jsou určeny – tedy dětem a mladým lidem, kterým umírá nebo zemřel někdo blízký, jejich rodinám a okolí, včetně školy, ale třeba i ostatním lidem. Snad se naše nadšení a víra, že se v jakékoliv situaci najde člověk, který druhému porozumí a pomůže, přenese i na návštěvníky těchto stránek.